Results

Tuesday 30 April 2019

Alliance Championship

18:30
Carnoustie Panmure YM
3 - 4 Full time
Barnhill

Carne Trophy 18-19 - 3rd Round

18:30
Broughty Utd A
1 - 2 Full time
Finavon
18:30
Newport
1 - 2 Full time
Arbroath HSFP A

Saturday 27 April 2019

Alliance Championship

14:00
Broughty Utd
6 - 3 Full time
Tayside Fire Brigade
14:00
Invergowrie
2 - 3 Full time
Arbroath HSFP B
14:00
Newport
3 - 6 Full time
Arbroath HSFP A

George Buckman Premier Division

14:00
Lowson Utd
2 - 1 Full time
Carnoustie Panmure YM

The Scotia Drainage Solutions League Division 1

14:00
Shotz FC
W - L
Forfar West End
14:00
Wellbank
L - W
Kirriemuir Thistle

Bremner Cup 18-19 - Semi Final

14:00
Finavon
1 - 4 Full time
Fintry AFC
14:00
Lochee Utd
0 - 2 Full time
Menzieshill

Ferrari's Shield 18-19 - Semi Final

14:00
Broughty Utd
5 - 4 Full time
Montrose

Ferrari's Shield 18-19 - 3rd Round

14:00
Shotz A
0 - 8 Full time
Newport

Friday 26 April 2019

Over 35's

19:30
AM Soccer Club
1 - 8 Full time
St James AFC
19:30
Bayside AFC
6 - 5 Full time
Pars Foundation
19:30
Dundee East CSC
1 - 2 Full time
Kelty Hearts CC
19:30
Dundee West
2 - 3 Full time
DUSC
19:30
Real Fife AFC
5 - 6 Full time
Arbroath Harp

Wednesday 24 April 2019

George Buckman Premier Division

18:30
Fintry AFC
2 - 1 Full time
Broughty Utd
18:30
Lochee Utd
4 - 2 Full time
Barnhill
18:30
Menzieshill AFC
4 - 0 Full time
Lowson Utd

The Scotia Drainage Solutions League Division 1

18:30
Newport
3 - 7 Full time
Shotz FC
18:30
Wellbank
L - W
Finavon

Tuesday 23 April 2019

Alliance Championship

18:30
Invergowrie
0 - 5 Full time
Barnhill

Monday 22 April 2019

The Scotia Drainage Solutions League Division 1

18:30
Kirriemuir Thistle
1 - 1 Full time
Finavon

Saturday 20 April 2019

Alliance Championship

14:00
Arbroath HSFP B
1 - 1 Full time
Shotz FC
14:00
Broughty Utd
4 - 2 Full time
Arbroath HSFP A

George Buckman Premier Division

14:00
Barnhill
4 - 2 Full time
Tayside Fire Brigade
14:00
Invergowrie
2 - 3 Full time
Arbroath HSFP
14:00
Lochee Utd
3 - 0 Full time
Carnoustie Panmure YM

The Scotia Drainage Solutions League Division 1

14:00
Kirriemuir Thistle
W - L
Monifieth Tayside

Buckman Mackie Trophy 18-19 - Semi Final

14:00
Lowson Utd
4 - 2 Full time
Fintry AFC
AET

Gray Trophy 18-19 - Final

14:00
Shotz
3 - 0 Full time
Wellbank

Ferrari's Shield 18-19 - 3rd Round

14:00
Barnhill A
1 - 5 Full time
Montrose
14:00
Morgan Academy FP
0 - 4 Full time
Broughty Utd

Carne Trophy 18-19 - 3rd Round

14:00
Forfar West End
0 - 1 Full time
Morgan FP A

Friday 19 April 2019

Over 35's

19:30
AM Soccer Club
2 - 2 Full time
Pars Foundation
19:30
DUSC
3 - 1 Full time
Bayside AFC
19:30
Dundee East CSC
3 - 2 Full time
Dundee West
19:30
St James AFC
6 - 2 Full time
Real Fife AFC

Wednesday 17 April 2019

George Buckman Premier Division

18:30
Arbroath HSFP
1 - 4 Full time
Menzieshill AFC
18:30
Broughty Utd
2 - 4 Full time
Lowson Utd
18:30
Fintry AFC
2 - 1 Full time
Lochee Utd

The Scotia Drainage Solutions League Division 1

18:30
Finavon
1 - 1 Full time
Shotz FC
18:30
Forfar West End
0 - 1 Full time
Kirriemuir Thistle

Monday 15 April 2019

The Scotia Drainage Solutions League Division 1

18:30
Newport
0 - 2 Full time
Finavon

Saturday 13 April 2019

George Buckman Premier Division

14:00
Carnoustie Panmure YM
2 - 3 Full time
Morgan Academy FP
14:00
Lochee Utd
3 - 1 Full time
Arbroath HSFP
14:00
Montrose
3 - 1 Full time
Lowson Utd

The Scotia Drainage Solutions League Division 1

14:00
FC Polonia
3 - 11 Full time
Shotz FC
14:00
Finavon
W - L
Monifieth Tayside

Bremner Cup 18-19 - 3rd Round

14:00
Tayside Fire Brigade
0 - 8 Full time
Menzieshill

Gray Trophy 18-19 - Semi Final

14:00
Kirriemuir Thistle
1 - 2 Full time
Wellbank

Ferrari's Shield 18-19 - 3rd Round

14:00
Invergowrie
1 - 3 Full time
Arbroath HSFP A

Ferrari's Shield 18-19 - 2nd Round

14:00
Newport
8 - 0 Full time
Forfar West End

Alliance Cup 18-19 - Semi Final

14:00
Shotz
2 - 4 Full time
Carnoustie Panmure YM
AET

Wednesday 10 April 2019

George Buckman Premier Division

18:30
Carnoustie Panmure YM
1 - 0 Full time
Tayside Fire Brigade
18:30
Fintry AFC
2 - 2 Full time
Menzieshill AFC
18:30
Invergowrie
3 - 5 Full time
Broughty Utd
18:30
Lochee Utd
6 - 0 Full time
Morgan Academy FP
18:30
Lowson Utd
5 - 2 Full time
Barnhill

The Scotia Drainage Solutions League Division 1

18:30
Forfar West End
0 - 6 Full time
Finavon
18:30
Kirriemuir Thistle
0 - 4 Full time
Shotz FC
18:30
Wellbank
1 - 1 Full time
Newport

Saturday 6 April 2019

George Buckman Premier Division

14:00
Arbroath HSFP
1 - 4 Full time
Fintry AFC
14:00
Broughty Utd
2 - 1 Full time
Barnhill
14:00
Carnoustie Panmure YM
1 - 3 Full time
Menzieshill AFC
14:00
Lochee Utd
7 - 3 Full time
Montrose

Alliance Championship

14:00
Broughty Utd
6 - 2 Full time
Arbroath HSFP B
14:00
Newport
P - P
Arbroath HSFP A
14:00
Shotz FC
1 - 1 Full time
Barnhill

The Scotia Drainage Solutions League Division 1

14:00
FC Polonia
0 - 8 Full time
Newport
14:00
Monifieth Tayside
1 - 2 Full time
Forfar West End

Gray Trophy 18-19 - Semi Final

14:00
Finavon
3 - 3 Full time
Shotz
Shotz win 3 - 4 on penalties.

Ferrari's Shield 18-19 - 2nd Round

14:00
Morgan Academy FP A
2 - 4 Full time
Invergowrie

Friday 5 April 2019

Over 35's

19:30
AM Soccer Club
6 - 1 Full time
Arbroath Harp
19:30
Kelty Hearts CC
6 - 1 Full time
Dundee West
19:30
Real Fife AFC
4 - 3 Full time
Bayside AFC

Latest news

New Teams Entering MAFA
General New Teams Entering MAFA

Instructions on how to enter a club into MAFA.

Cup Final Dates
General Cup Final Dates

Dates for all finals.

Bremner Cup Final
General Bremner Cup Final

Date has been agreed.

Midlands Amateur Football Association newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe